MundoGEO # Connect-ek 2013ko sarien finalistak iragarri ditu
MundoGEO # konektatu Geospatial industria hoberena aitortzen beraz kategoria bakoitzean bost finalista bat botoa ditzakezu saria bigarren fasea irekitzea iragarri du.
Apirilean, komunitateak argi eta garbi adierazi zuen kategoria bakoitzeko finalistak izan behar zutenak. Orain, boto gehien jaso dituzten bostak Sariaren 25 kategorietako bakoitzean aukeratu daitezke, hauek banatuta daude:
Nabarmendutako profesionalak, erakundeak eta ikastaroak, sare sozialak, atariak eta aplikazioak, enpresak eta markak. Egin klik hemen eta finalisten bozkatu!
“2011n eta 2012an komunitatea mobilizatu eta bozkatu zen masiboki nabarmendu ziren erakunde, enpresa eta profesional taldeak aukeratzeko” – esan zuen Eduardo Freitasek, ekitaldiko koordinatzaile teknikoak. "Saria MundoGEO # Connect LatinAmerica-ren aipagarrienetako bat da, hego hemisferioko geo industriaren topaketarik handiena", gaineratu du.
Interesgarria da, gehien gogoratu marka GIS eta Quantum GIS gvSIG bezala adibidez nabarmentzen kontsumitzaileei, ArcGIS, GeoMedia eta ERDAS maila adimenak ere; Sorpresa bat amaieran inork OpenSource du irabazi duten kategoria izango litzateke.
Deigarria da Latinoamerikako SDI ekimena ere, non Kolonbia azken urteotan egiten ari den lanaren aldeko apustua egin dudan; ez dela Mexikok egin duena baino handiagoa izango baina oldarkorragoa eta “burokratiko gutxiago” izango dela.
Eta gero, Facebook orrialdean non gure laguna Anderson Madeiros posizioak ClickGeo enpresek orrietan geotechnology buruzko ero blog bat baino gehiago formal lehian, eguneratu tasarekin eta karisma hori ez da inoiz izan dut neure burua gainditzeko batekin.
Sariaren kategoria bakoitzeko bost finalistei begiratzeko zerrenda da hau.
Nortasuna - Unibertsitateak
- João Francisco Galera Monico (UNESP Presidente Prudente)
- Joel Gripp (UFV)
- José Augusto Ramos Sapienza (Laberis UERJ)
- José Quintanilla (USP)
- Vandenberg Salvador (IFBaiano)
Nortasuna - Sektore Publikoa
- Edmar Moretti (MMA)
- Gilberto Camara (INPE)
- Moema José Augusto de Carvalho (IBGE)
- Ronalt Pedro Vieira (DSG)
- Roberto Tadeu Teixeira (INCRA)
Nortasuna - Sektore Pribatua
Antonio Machado y Silva (AMS Kepler)
César Antonio Francisco (Engemap)
Eduardo Oliveira (Santiago eta Cintra)
Eneas Brum (irudia)
Rogério Neves (Teknologia CPE)
Ingeniaritza, Topografia eta / edo Kartografia ikastaro gogorrena
UFPE Ingeniaritza kartografikoa
Ingeniaritza kartografikoa UNESP
Ingeniaritza Surveyors and Mapping UFPR
Surveying and UFV Cartography Engineering
Ingeniaritza Unesc
Geografiari buruzko gogorrena
UFBa
UFPR
UNESP Rio Claro
Unicamp
USP
Goi Erakunde Publikoa
Emplasa
IBGE
PMI-SP
INPE
Ministerio de Medio Ambiente
Geoteknia buruzko Facebook orri onena
ABEC-SP
Alezi Teodolini
ClickGeo
EPC Teknologia
Embratop
Hornitzaile onenak Mapak
Digibase
Google
Irudia
MapLink
Nokia
Latinoamerikako IED Ekimen Onena
IDE Kolonbia
Idera Argentina
Inde Brasil
SNIT Txile
IDEMEX Mexiko
Enpresen Geoteknologia Sektoreko sektorerik onena
Ejeag (UFV)
Exekutatu (UNESP)
Geoplan Jr (UNESP Rio Claro)
Labgis Jr (UERJ)
UniSigma (IFPB)
Satelite bidezko irudiaren enpresako banatzaile gehienena
Astrium Geo Brasil
Engemap
Engesat
S&C Aholkularitza
Space Imaging Brasil
Ezagunena Software banaketa enpresarentzat irudi prozesatzeko
AMS Kepler
Irudia
S&C Aholkularitza
Sisgraph
Sulsoft
Gogoan gehien mapatzen duen enpresa
Base
engefoto I
Engemap
Pilar
Topocart
Geodesia eta Topografiako ekipoen banatzaile komertzialik gogorrena
Alezi Teodolini
EPC Teknologia
Furtado eta Schmidt
Leica Geosystems
Santiago eta Cintra Geo
Gogoratu GIS software banaketa enpresa
Geoambiente
Globalgeo
Irudia
S&C Aholkularitza
Sisgraph
Garatutako soluzioen enpresarik gogorrena
CGI / Logica
Coffey
Cognatis
Geoambiente
Notorium
Satelite bidezko irudien marka gehien
Alos
Astrium
Deimos
DigitalGlobe
RapidEye
Markatutako irudien prozesatzeko softwarerik gogorrena
ArcGIS
eCognition
ENVI
ERDAS
Inpho
Gogoratuena Brand UAV
AGX
Gatewing
SenseFly
Smart Plans
XMobots
Gogoratu GPS marka geodetikoa eta topografikoa
GeoMax
Javad
Leica
Espectra Zehaztasuna
Trimble
Gehigarrienak Guztira Estazioen marka
GeoMax
Leica
Nikon
Topcon
Trimble
Gogoratzen dena
DataGeosis
Geoffice
Kargua
TopoEVN
Surveyor
GIS marka gogorrena
ArcGIS
ERDAS
GeoMedia
gvSIG
GIS Quantum
Best Marketing Professional
Felipe Seabra (Geoenvironment)
Fernanda Ribeiro (CPE)
Fernando Schmiegelow (Sisgraph)
Lennon Barbosa (Embratop)
Pamela Paiva (Astrium Geo Brasil)